(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.data-privacy-src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-58937473-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Výzva na prihlásenie na workshop pre mladých kritikov na medzinárodnom festivale Divadelný svet Brno v Českej republike

Domovská stránka / Aktuality / Výzva na prihlásenie na workshop pre mladých kritikov na medzinárodnom festivale Divadelný svet Brno v Českej republike

AICT/IATC už po niekoľkýkrát organizuje workshop pre mladých divadelných kritikov. V roku 2024 sa bude tento workshop konať v rámci medzinárodného festivalu Divadelný svet Brno, ktorý sa uskutoční od 20. do 25. mája 2024. V týchto dňoch bude v Brne súbežne prebiehať aj medzinárodný kongres AICT/IACT.

Organizátori workshopu kritiky otvárajú dvadsať miest; z toho desať vo frankofónnej skupine pod vedením Caroline Châtelet (Francúzso) a ďalších desať v druhej anglicky hovoriacej skupine pod vedením Pawita Mahasarinanda (Thajsko). Prihlásiť sa môžu profesionálni kritici aj študenti so skúsenosťou s písaním kritiky vo veku od 18 do 35 rokov.

K prihláške (stiahnuť si ju môžete v prílohe) je nutné priložiť aj stručný životopis (stačí jedna strana), dve až tri ukážky článkov uverejnených v tlači a odporúčací list od predsedu alebo predsedníčky príslušnej národnej sekcie AICT/IATC.Všetky tieto dokumenty by mali byť zaslané v jednom súbore v pdf formáte. Pripomíname, že :

1) Prihlášky posielajú kandidáti, nie vedúci sekcií AICT/IATC

2) Uchádzači by mali plynule ovládať anglický alebo francúzsky jazyk

Prihlášky je možné posielať do 22. apríla 2024 Jean-Pierrovi Hanovi na adresujp.han@free.fr.Konečný zoznam všetkých vybraných účastníkov bude oznámený v dostatočnom časovom predstihu, aby si každý mohol zariadiť cestu a v prípade potreby získať víza do Českej republiky.

Ubytovanie a stravovanie bude zabezpečené a hradené organizátorom. Každý z vybraných uchádzačov bude mať k dispozícii jednu samostatnú izbu. Uchádzači tiež obdržia aj preukaz, ktorý im umožní voľný vstup na všetky predstavenia a stretnutia prebiehajúce počas festivalu. V prípade finančne nákladnejších ciest zo vzdialenejších krajín, AICT/IATC môže vybranému uchádzačovi čiastočne pomôcť pokryť cestovné náklady.

V prílohe nájdete aj kompletné znenie výzvy v anglickom a francúzskom jazyku.

Uverejnené: 23. februára 2024Kategórie: Aktuality

Zanechajte komentár

Go to Top