(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.data-privacy-src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-58937473-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Prvá časť konferencie Recyklácia v performatívnych umeniach je úspešne za nami

Domovská stránka / Aktuality / Prvá časť konferencie Recyklácia v performatívnych umeniach je úspešne za nami

Dňa 15. októbra 2021 sa uskutočnila medzinárodná konferencia Recyklácia v performatívnych umeniach: od kreativity ku komercializácii – I. Podujatie sa konalo v rámci festivaluNová dráma /New drama v spolupráci s Divadelným ústavom a s finančným prispením FONDU LITA. Moderátorkou podujatia bola Zuzana Uličianska, predsedníčka Slovenského centra AICT a členka výkonného výboru Medzinárodnej asociácia divadelných kritikov výbor AICT/IATC.

K účastníkom sa v úvode konferencie prihovoril ONLINE Jeffrey Jenkins – divadelný kritik a pedagóg z University of Illinois, Urbana Champaign, USA, ktorý je novým prezidentom Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov AICT/IATC. Medzi ďalšími ONLINE účastníkmi boli Martina Pecková-Černá, Michaela Rýgrová Viktorie Schmoranzova z Institutu umění – Divadelný ústav, Praha, Ján Šimko zDivadelnej fakulty VŠMU a Ivan Buraj, umelecký šéf HaDivadlo Brno.

So živou prezentáciou v Štúdiu 12 v Bratislave vystúpili Pavel Gregor, architekt a dekan Fakulty architektúry a dizajnu STU v Bratislave, Miloslav Juráni a Monika Čertezni, výskumní pracovníci Divadelného ústavu Bratislava, Katarzyna Pilarska, divadelná manažérka, prekladateľka z Divadelného ústavu Zbygniewa Raszewského z Varšavy, Michaela Mojžišová, operná kritička, vedecká pracovníčka SAV. Robert Bayer, operný kritik, hudobný publicista, Ludvik Kavin, bývalý riaditeľ Theaterbrett, Viedeň a Miroslav Ballay, divadelný teoretik, pedagóg z  Filozofickej fakulty UKF, Nitra. Záver konferencie patril scénografovi a pedagógovi Jozefovi Cillerovi zo Slovenského komorného divadla v Martine.

Uverejnené: 5. novembra 2021Kategórie: Aktuality

Zanechajte komentár

Go to Top