(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.data-privacy-src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-58937473-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Výzva na prihlasovanie príspevkov na konferenciu „Divadlo budúcnosti. Inštitúcie a politika pamäti“ 33. ročníka kongresu SIBMAS

Domovská stránka / Aktuality / Výzva na prihlasovanie príspevkov na konferenciu „Divadlo budúcnosti. Inštitúcie a politika pamäti“ 33. ročníka kongresu SIBMAS

Výzva na prihlasovanie príspevkov na konferenciu
Divadlo budúcnosti. Inštitúcie a politika pamäti“
33. ročníka kongresu SIBMAS
 
Divadelný inštitút Zbigniewa Raszewského v spolupráci s Inštitútom poľskej kultúry Varšavskej univerzity vyzývajú na prihlasovanie príspevkov na konferenciu „Divadlo budúcnosti. Inštitúcie a politika pamäti“, ktorá sa uskutoční 2. až 5. júna 2020 v rámci 33. ročníka kongresu SIBMAS vo Varšave.
 
Témy príspevkov:
Fakty, emócie, príbehy – myšlienky a postupy naratívneho múzea.
Múzeá, archívy a knižnice ako interaktívny priestor – ako rozvíjať vzťahy s návštevníkmi, odborníkmi v oblasti múzických umení a kolektívne prispievať k otvorenej spoločnosti.
Marketing a zbierka – vývoj výstav a predstáv o knižnici alebo zbierke.
Inštitúcie divadelného dedičstva a politika pamäti – aké príbehy potrebujeme a na aký účel?
Kanonické a alternatívne prístupy k archívom a knižničným fondom o divadelnom umení.
Telo a archív – dokumentácia „neuchovateľného“ múzeami, archívmi, knižnicami alebo samotnými umelcami.
Vystúpenie minulosti/oživenie príbehu – spolupráca medzi archívmi, múzeami, knižnicami na jednej strane a umelcami na strane druhej.
Vplyv politík, politiky a konvencií na divadlo a múzické umenia, ako aj na ich zachovanie.
Ekológia v knižnici, archíve a múzeu – praktizovanie starostlivosti o Zem; ako realizovať úlohy a pomáhať zachraňovať planétu.
 
Ako prihlásiť svoj príspevok?
Príspevky musia zohľadniť jednu z navrhovaných tém a pozostávať z názvu príspevku, abstraktu do 300 slov a krátkych biografických informácií o autorovi. Môžu byť zaslané v anglickom alebo francúzskom jazyku, pričom všetky finálne prezentácie na konferenciu musia byť doručené v angličtine.
Čas povolený pre každý príspevok je maximálne 20 minút. Po ňom bude nasledovať 10-minútová diskusia.Všetky vybrané príspevky budú zverejnené v konferenčnom programe v anglickom a francúzskom jazyku a následne v týchto jazykoch publikované v zborníku.
 
Zaslaním príspevku na konferenciu autor súhlasí s tým, aby bol jeho príspevok publikovaný v tlačenej podobe v anglickom a francúzskom jazyku.
Termín na predkladanie návrhov v písomnej forme: 3. február 2020.
Oznámenie o prijatí príspevku: 14. február 2020.
 
 
Formulár žiadosti, tipy a pokyny:
www.sibmas.org/conferences/invitation/submit-a-proposition/
 
Organizátori vopred ďakujú za zdieľanie výzvy všetkým, ktorých by témy konferencie mohli zaujímať.
 
 
Preložila Zuzana Spodniaková.

Uverejnené: 17. januára 2020Kategórie: Aktuality

Zanechajte komentár

Go to Top